HAKKIMIZDA

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimiz 1996 yılında kurulmuştur. Derneğimizin kurucu üyeleri Uz.Dr. Enis Yüksel, Uz.Dr. İsmet Taş, Uz.Dr. Erdal Eskioğlu, Prof. Dr. Raci Aydın, Doç. Dr. Ali Biçimoğlu, Uz.Dr. Gülçin Dilmen, Uz.Dr. Ünal Sakıncı ve Uz.Dr. Eşref Paşaoğlu’dur.

Derneğimizin amacı,eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışan Eğitim Görevlisi,Profesör,Doçent ve Başasistan unvanlı eğiticilerimizin hak ettikleri özlük haklarına kavuşmalarının sağlanması ve üyelerimiz arasında mesleki, sosyal ve kültürel iletişimin arttırılmasıdır. Bu alanda faaliyet gösteren tek dernektir.

Şu anki üye sayımız 482 kişidir.

Eğitim ve araştırma hastelerinde yaklaşık 2700 civarında potansiyel üyemiz bulunmaktadır. Bunların yaklaşık yüzde 20’si bizim kayıtlı üyemizdir.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eğitim Görevlisi,Başasistan ve Profesör,Doçent olarak çalışan arkadaşlarımıza sitemiz aktive olduktan sonra bilgilendirme notu gönderilecektir.Bilgilendirme notu alamayan arkadaşlarımız mail adreslerini ve çalıştıkları kurum ve birimlerini belirttikleri taktirde doğal üye olarak bilgi akışı sağlanabilecektir.

Yönetim kurulu seçimleri 2 yılda bir yapılmaktadır. En son genel kurulumuz Mayıs 2013 yılında yapıldı.

YÖNETİM KURULUMUZ

Prof.Dr Münir Demirci (Başkan), Doç.Dr Özgür Yiğit (II. Başkan), Uz.Dr. Muzaffer Caydere (sekreter), Uz.Dr. Sercan Özyurt (Muhasip Üye), Doç.Dr Berna Öksüzoğlu, Prof.Dr H. Canan Hasanoğlu, Prof.Dr Tahir Yoldaş’tan oluşmaktadır.

Üye aidat ücreti sembolik olarak 1 TL dir. Derneğimizin aidatlar dışında geliri yoktur. Web sayfamızda Üyelik başlığı içeriği ile üye olabilir ve iletişim başlığı içeriği ile mail gönderebilirsiniz.

Derneğinizin kısa veya uzun vadede gerçekleştirmeyi düşündüğü hedefleri

      

       Öncelikli hedefimiz üyelerimizin özlük haklarını korumak ve iyileştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmaktır. Bu çerçevede temel amacımız üniversitede aynı işi yapan personelin kazanımlarına eşit gelir düzeyi sağlamaktır. Ayrıca üyelerimizin çalışma koşullarını iyileştirmek Eğitim ve Araştırma hastanelerinde eğitim standartlarının yükseltilmesi ve araştırma bütçesinin sağlanması da hayati öneme sahip konularımızdır.

Yukarıda belirtilen konular için 1996 yılından beri Başbakan Yardımcısı, Sağlık Bakanları ve  Müsteşarları, Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı, Devlet Personel Daire Başkanlığı ve çeşitli kademelerde yapılan görüşmelere netice alınıncaya kadar devam edilecektir.

       Son zamanlarda derneğimizin önemi daha iyi anlaşılmaktadır.Sizlerin üye olarak katılımı ile yaptırım gücümüzün daha etkili olacağı kanaatindeyiz.

 

İletişim Adresi:

Eğitim Hastaneleri Öğretim Üyeleri Derneği

Meşrutiyet Cd.28/3 Kızılay/ANKARA